adidas

Prawidłowa odzież na narty

Home  >>  ODZIEŻ  >>  Prawidłowa odzież na narty

Prawidłowa odzież na narty

On Styczeń 9, 2015, Posted by , In ODZIEŻ,PORADY, By , , With No Comments

odziez_narciarska-300x225Ostatnio nasypało sporo śniegu dlatego nasz kolejny wpis będzie wskazówką, która podpowie jaka jest prawidłowa odzież na narty.

 

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na takie pytania jak: kurtka narciarska, specjalna bielizna na stok narciarski, jakie spodnie i obuwie? Nasz ekspert podpowiada jak się ubrać na narty.

  • Sportowa bielizna – podstawa podczas narciarskiego szaleństwa. Bielizna musi zapewnić nam odpowiednie ciepło i suchość, gdy będziemy zjeżdżać ze stoków narciarskich. Firmy zajmujące się produkcją sportowej odzieży stale przesiadując się w najnowszych rozwiązaniach dotyczących super materiałów, które szybko odprowadzają wilgoć. Gdy bielizna jest dobrej jakości zawsze mamy pewność że pot zostanie ekspresowo odparowany z naszego ciała i przetransportowany do następnej warstwy ubrania. My zaś będziemy czuć się komfortowo i zachowamy ważne dla nas ciepło. W sklepach można znaleźć naprawdę wiele bielizny termicznej. Jednak zawsze miej na uwadze to że bielizna musi być dobrze dopasowana aby nas nie krępowała podczas narciarski zjazdów.

  • Odzież pośrednia – miedzy bielizna a ubiorem zewnętrznym należy zastosować dodatkowe warstwy zwiększające ciepło. Zwróć przede wszystkim baczną uwagę czy materiał jest oddychający. Także zadbaj aby odzież komfortowo leżała na tobie i nie ograniczała twojej swobody ruchów. Najlepiej stosować materiały typu polar, sim-less, wełniane, flisowe oraz wszelakiego rodzaju membrany.
  • Odzież zewnętrzna – to co bezpośrednio chroni nasze ciało przed opadami atmosferycznymi to po prostu odpowiednia dobra kurtka narciarska. Zawsze pamiętaj aby była z materiał najlepszej jakości. Kurtka powinna idealnie odprowadzać wilgoć, chronić nas przed silnym wiatrem oraz przed wodą. Ważne aby kurtka była idealnie dopasowana do sportu zimowego który uprawiamy. Dobra kurtka narciarska powinna posiadać wywietrzniki , daje to dużo ponieważ sprawdzi się w mroźny grudniowy poranek oraz w cieplejszy marcowy dzień na stoku. Wysokiej klasy kurtki są dosyć drogie, ale gdy zainwestujemy w odpowiednią kurtkę, będzie nam służyć wiele długich i wspaniałych lat.
  • Spodnie – powinny być wodoodporne oraz muszą w sposób szybki odprowadza wilgoć. Nie mogą być bardzo długie ani ciasne. Muszą być w sam raz i tyle. Dodatkowo powinny być odpowiednio wyprofilowane w miejscach kolan i tam gdzie nogawki. Zawsze podczas zakupu sprawdź czy nogawki spodni zmieszczą się w naszych butach narciarskich.
  • Rękawiczki i czapka – Głowa to bardzo ważny element naszego ciała więc warto go dobrze zabezpieczyć przed chłodem. Podczas zjazdów należy stosować czapki z windstopperem, tak aby blokowały możliwość przewiewu. Również dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kasku. Dodatkowa daje nam leprze bezpieczeństwo oraz zabezpiecza przed częstymi opadami atmosferycznymi. Natomiast rękawicę powinny być wykonane z trwałego materiału, solidne i bardzo ciepłe. Dobrze gdy podczas zjazdów narciarskich zastosujesz dodatkową cieką parę rękawiczek, które będą mocniej trzyma ciepło naszych dłoni.

Teraz już wiesz jaki ubiór gwarantuje dobrze spędzony czas na stoku narciarskim. Gdy zastosujesz się do naszych wskazówek na pewno chwile spędzone na stoku będą niezapomnianym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *